Місцевий індекс прав людини у Пісківській ОТГ: результати та перспективи розвитку громади

Дата: 20.09.2018 16:49

15 серпня 2018 року  в приміщенні Пісківського сільського клубу (Рівненська обл., Костопільський р-н, с. Пісків, вул. Незалежності, 55) відбулась презентація результатів моніторингу міста за програмою Місцевий індекс прав людини.

Місцевий індекс прав людини – це ініціатива Української Гельсінської спілки з прав людини задля моніторингу та підтримки ефективного розвитку органів місцевого самоврядування на засадах пріоритету прав людини в усіх сферах її взаємин з державою.

Моніторинг дотримання прав людини органами місцевого самоврядування за Місцевим індексом прав людини впроваджується Українською Гельсінською спілкою в рамках грантової програми «Громадський моніторинг органів місцевого самоврядування задля кращого дотримання прав людини», який здійснюється за підтримки американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках Програми «Нове правосуддя».

Моніторинг спрямований на виявлення зусиль місцевої влади щодо забезпечення прав людини. Моніторингова група у складі представників Української Гельсінської спілки та консультантів юридичної клініки “Pro Bono” Національного університету “Острозька академія” оцінила спроможність місцевих органів влади за 9-ма напрямами в сфері прав людини.

У заході брали участь представники місцевого самоврядування,  місцевих громадських об’єднань та ініціатив, медіа.

Результати моніторингу презентували: Андрій Галай, професор, координатор проекту «Місцевий індекс прав людини» УГСПЛ (м. Київ), Марія Цип’ящук, координаторка громадської приймальні УГСПЛ в м. Рівному, а також інші учасники моніторингової команди.